Teraz jest 21 sie 2018, o 08:25

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 wrz 2012, o 11:37 
Moderator

Nie każdy z nas słyszał o technice soutache, jest to dość oryginalna technika tworzenia biżuterii, gdzie zastosowanie mają takie materiały jak sznurki różnokolorowe, wstążki, korale, koraliki czy różnej wielkości kamienie. Technika ta również zwana jest techniką haftu sznurkowego, a jej specyficzność polega na łączeniu ze sobą sznurków za pomocą igły i mocnych nici dobranych kolorystycznie oraz formowania z nich przeróżne kształty, koła, kwadraty i inne figury, aby po zakończonym projekcie powstał niepowtarzalny i piękny element biżuterii. Technika ta polega na doborze właściwych kolorystycznie sznurków i połączeniu ich ze sobą, jak również wkomponowaniu pomiędzy nich kamieni oraz koralików, niektóre czynności wykonuje się za pomocą igły i nici, inne przy pomocy kleju hobbystycznego, dzięki któremu wszelkie ozdoby przyklejane są do .wyciętej formy z materiału, najczęściej kawałka usztywnionego płótna.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 21 wrz 2012, o 22:48 

Hej
Ja właśnie próbuje rozpocząć tworzenie biżuterii tą techniką. Wiem że jest to naprawdę trudne i wymaga cierpliwości ale efekty są naprawdę niesamowite. Obecnie staram się wykonać kolczyki podobne do tych: http://monawmona.flog.pl/wpis/2600151/k ... -sutasz-24
Wydaje mi się że na pierwszy ogień to dobry wybór, czekam na jakieś opinie lub porady bardziej doświadczonych:)

PostNapisane: 22 wrz 2012, o 14:32 

Ja od dłuższego czasu zajmowałam się tworzeniem biżuterii w technice sutaszu. Uważam że jeżeli masz cierpliwść to śmiało próbój tworzyć biżuterię tą techniką. Ale jeżeli dopiero zaczynasz to musisz się naprawdę wyluzować bo wiem ile trzeba się namęczyć przy tym aby otrzymać zadowalający efekt. Kolczyki które pokazałaś nie są bardzo skomplikowane ale na początek poszukałabym jescze czegoś łatwiejszego ale to tylko moja opinia:)

PostNapisane: 22 wrz 2012, o 14:35 

Hej wiem że ta technika wymaga cierpliwości bo moje kolezanki tez mi o tym wspominały:) ale sądze że powinnam dać rade.
Odnośnie twojej rady to poszukam w takim razie czegoś prostszego:) Pozdrawiam:)

PostNapisane: 29 paź 2012, o 12:18 

Witam na stronie, gdzie prezentuje moje "dokonania"- biżuterię dla Pań.
Od niedawna moją pasją stało się tworzenie oryginalnej biżuterii. Zafascynowałam się pracochłonną techniką sutasz, w której to technice tworzę kolczyki.Sutasz to rodzaj biżuterii szytej, w której ważna jest precyzja oraz dokładność. Kamienie, koraliki otulane są tęczą kolorowych jedwabnych sznurków.

Biżuteria wykonywana prze
ze mnie techniką sutasz nadaje się do noszenia nie tylko okazjonalnie ale i do codziennego stroju któremu dodaje blasku.

Do kolczyków proponuję bransoletki wykonane ze sznurków i ozdobione koralikami. Prosta, ale efektowna forma urozmaici każdy strój.

https://www.facebook.com/GOha.Bizuteria

PostNapisane: 29 paź 2012, o 21:27 

WOW, jestem pod wrażeniem :-)
Długo zajmuje zrobienie takich np. kolczyków?
Czy one są grube?
Gdzieś widziałam tutorial i sądząc po opisie to wygląda na to, że wszystkie przedmioty robione tą metodą są grubę, przez co mogą być niezbyt estetyczne. Możesz wstawić fotkę z boku?

PostNapisane: 20 mar 2013, o 10:48 

Hej, czyli nie polecacie tej metody początkującej hand madejce? :_)

PostNapisane: 27 mar 2013, o 20:44 

Świetna sprawa z tą techniką :)

Strefa czasowa: UTC + 2