Teraz jest 21 sie 2018, o 08:25

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 wrz 2012, o 11:35 
Moderator

Technika zwana decoupage to znana już technika zdobienia różnorodnych przedmiotów, w tym również biżuterii. Technika ta polega na wybraniu właściwej wielkości elementów drewnianych, metalowych, plastikowych, ceramicznych, z tkaniny czy też szklanych oraz dopasowania ich kształtem do wzoru kolczyka, wisiorka czy jednego z wielu elementów na bransoletkę bądź naszyjnik, a następnie na przyklejaniu na przygotowanym materiale odpowiednio przygotowanych wzorów wyciętych z papieru bądź zakupionej serwetki papierowej. W tym przypadku możemy również usłyszeć nazwę techniki serwetkowej. Następnie na naklejoną i wyschniętą powierzchnię nakłada się równomiernie kilka warstw bezbarwnego i wodnego lakieru, aby całość naklejonego rysunku została zakonserwowana czy też zamalowana uprzednio zakupionym lakierem.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: 20 wrz 2012, o 15:18 

Witam
Ja zajmuje sie wlasnie glownie sztuka decoupagu i ostatnio zaczeam ja wykorzystywac przy tworzeniu bizuterii. Bede bardzo wdzieczna za jakies inspiracje lub porady zwiazane z temtem najlepij w formie zdjec lub filmikow:)
Pozdrawiam

PostNapisane: 20 wrz 2012, o 15:51 

Hej
Co do inspiracji to na youtube jest całkiem sporo fajnych filmików jak robić i co można zrobić o na ten przykład http://www.youtube.com/watch?v=IBq1CFftRhc
A zaczęłaś może sprzedawać gdzieś swoje wyroby? Bo ciekawi mnie gdzie najlepiej zacząć. Też zajmuje się trochę decoupagem, chociaż bardziej inspiruje mnie tworzenie biżuterii i właśnie szukam kogoś kto już ma jakieś początki w sprzedaży :D

PostNapisane: 20 wrz 2012, o 15:57 

Dzięki wielkie za link:) w sumie nie wiem czemu nie pomyslalm o YT:p Ja swoje wyroby zaczynałam sprzedawać wśród znajomych. Uważam że to najlepsza forma aby rozpocząć sprzedaż. Znajomi zazwyczaj dadzą jakąś radę co jest ok a co im się niezbyt podoba. A w dodatku masz sporo opini na początek. Obecnie sprzedaje już na allegro ale na niewileką skalę.
Pozdrawiam

PostNapisane: 20 wrz 2012, o 23:00 
Administrator

Na YouTubie faktycznie można znaleźć bardzo dużo materiałów, gdzie krok po kroku dziewczyny pokazują, jak robić biżuterię w danym stylu.

Najwięcej tutoriali znalazłam jednak w angielskich serwisach i tam są one albo płatne, albo darmowe.

Piszecie o Allegro, a nie zastanawiałyście się nad rejestracją w serwisach typu http://www.decobazaar.com/ w których można wystawiać swoje prace na sprzedaż? Co prawda serwis pobiera prowizję od każdego sprzedanego produktu, ale po 1. z czegoś musi się utrzymywać, a po 2. trafiacie ze swoimi pracami od razu do osób stale przeglądających stronę w poszukiwaniu ciekawych błyskotek.

PostNapisane: 21 wrz 2012, o 12:37 

Tak szczerze to nawet nie pomyślałam o tym aby poszukać stron które specjalizują się tylko w sprzedaży biżuterii. Wielkie dzięki za link chociaż w tej chwili nie jestem pewna czy byłabym w stanie zajmować się zawodowo tworzeniem biżuterii ale w niedalekiej przyszłości kto wie?:) Ale serwis naprawdę ciekawy przejrzałam i naprawdę polecam :D

PostNapisane: 22 wrz 2012, o 14:56 

Strona naprawdę bardzo dobra dziwie się że jej nie znałaś:p Mam nawet u nich konto założone i naprawde nawet jeżeli nie chcesz tam sprzedawać to polecam odnośniie inspiracji przy tworzeniu:)

PostNapisane: 27 wrz 2012, o 11:29 
Administrator

Moim zdaniem powinno się zaczynać od serwisów tematycznych i to nie tylko w tej branży. Tam przynajmniej wiadomo, że osoba trafiająca na stronę jest zainteresowana konkretnymi produktami, a nie trafia na nie zupełnie przypadkowo. Samemu klientowi też jest łatwiej przeglądać strony, na których przegląda prace różnych artystów.

W dalszej kolejności ogłaszałabym się na ogólnotematycznych serwisach ogłoszeniowych i Allegro, i w nich odsyłałabym do swoich profilów w tematycznych serwisach albo do swojego bloga, gdybym takiego prowadziła.

Jak znajdę chwilę to postaram się przygotować bardziej obszerny poradnik na temat tego, od czego zacząć swoją promocję. Pomysłów jest sporo.

PostNapisane: 12 paź 2012, o 08:05 

Co prawda ja swoje rzeczy robię głównie dla siebie i znajomych, ale polecę decobazaar mojej koleżance artystce, strona wygląda bardzo fajnie i znalazłam na niej świetną torebkę, które też są moją wielką miłością :-)

PostNapisane: 20 mar 2013, o 10:51 

Pani admin, ma rację, też tak uważam

Strefa czasowa: UTC + 2